Protetika

V naší ordinaci provádíme protetické ošetření pomocí snímatelných a fixních konstrukcí od nejjednodušších po nejsložitějších. Pro výběr optimální varianty je nezbytná konzultace a analýza rtg snímků nebo CBCT.

Fazety

Keramické fazety jsou tenké „skořápky“, které se lepí na nebroušené nebo minimálně broušené zuby. Díky použití sklokeramiky lze dosáhnout perfektního estetického výsledku. Fazety jsou indikované, nejste-li spokojení s barvou zubů, jejích postavením, máte-li mezeru mezi předními zuby nebo velké výplně ve frontálním úseku. Také lze pomocí této metody zlepšit estetiku u zubů poškozených fluorózou, hypoplazií skloviny nebo i u tetracyklinových zubů.
Pomocí keramických fazet můžeme změnit tvar zubů, jejích postavení v zubním oblouku a barvu.
Po konzultaci Vám uděláme otisky. V zubní laboratoři pro Vás vymodelujeme tvar budoucích fazet a ukážeme, jak to bude vypadat na Vašich zubech. Na provizorních fazetách můžeme zkorigovat tvar nebo rozměry zubů, pokud se Vám nebudou líbit. Podle tvaru a velikosti provizorních fazet budou zubní laboranti připravovat definitivní.
Pak následuje příprava zubů, otiskování a fixace provizorních fazet. Za 7 dní Vám nacementujeme definitivní fazety.
Cena je 10000 za jeden zub

Více
Objednat se
Korunka

Jedná se o protetický výrobek, kterým se ošetřují zuby destruované více než na 50% žvýkací plochy.
Nejdříve se zub musí obrousit ze všech stran na 1,5-2 mm pro zajištění tloušťky pláště korunky.
Poté se provádí otiskování přesnou silikonovou hmotou a následně se v zubní laboratoři zhotoví práce. Celý proces bude rozdělen do 2 návštěv. Při jedné se zub nabrousí, při druhé se korunka zafixuje.
V případě, že je defekt hluboký, je možné, že před zhotovením korunky bude zapotřebí ošetřit kořenové kanálky.
Korunky se mohou vyrábět z různých materiálů. Preferujeme zhotovení celokeramických korunek, jelikož se osvědčili jako biokompatibilní a nejestetičtější.
Cena:

• Celokeramika 9000,-
• Zirkon 7000,-
• Kovokeramika 6500,-

V ceně není zahrnuto:
Otiskování, endodontické ošetření, rekonstrukce pahýlu

Více
Objednat se
Můstek

Jedná se o způsob, jak nahradit ztracené zuby.
Můstek představuje několik korunek, které jsou spojené mezi sebou. Pokud zuby nacházející se u defektu jsou ošetřené velkými výplněmi, je finančně výhodnější nahradit ztracený zub pomocí této metody, než pomocí implantátů. Jsou-li okolní zuby zdravé, je lepší zvolit ošetření pomocí dentálního implantátu.
V každém případě Vám na konzultaci vše vysvětlíme a poradíme s výběrem.
Pro přípravu zubů na můstek je nutné zuby zbrousit stejným způsobem, jak tomu je i u korunky. Následně se konstrukce vyrábí v zubní laboratoři a zkouší se v ústech, pokud všechno sedí perfektně na svých místech, konstrukce se vrací do laboratoře, kde se dodělává do finální podoby.
Cena:
– 3-členný můstek

• Zirkon s individuálním dobarvením 27000,-
• Zirkon 21000,-
• Kovokeramika 19500,-

– 4-členný můstek

• Zirkon s individuálním dobarvením 36000,-
• Zirkon 28000,-
• Kovokeramika 26000,-

– 5-členný můstek

• Zirkon s individuálním dobarvením 45000,-
• Zirkon 35000,-
• Kovokeramika 32500,-

V ceně není zahrnuto:
Otiskování, endodontické ošetření, rekonstrukce pahýlů

Více
Objednat se
Keramická vložka / overlay

Overlay je nejmódnějším a nejefektivnějším způsobem, jak lze nahradit ztracené tvrdé zubní tkáně. Pro srozumitelnost musíme uvést, že overlay vypadá jako plomba, ale vyrábí se ze sklokeramiky, stejně jako i keramické fazety. Výhodou této metody protetického ošetření je to, že zub se nebrousí ze stran a tím se zachraňuje mnohem větší množství tvrdých zubních tkání. Overlay se vkládá dovnitř zubu a cementuje se na speciální cement, který spojí povrch zubu s povrchem výrobku. Na rozdíl od fotokompozitních materiálů, sklokeramika je pevnější, a proto lze očekávat mnohem delší životnost, něž u obyčejných plomb.
Tento způsob preferujeme při výměně velkých amalgámových výplní.

Více
Objednat se
Snímatelné protézy

Jsme u větší skupiny protetických prací. Pomocí protézy lze nahradit jakýkoliv defekt v dutině ústní. Protézy mohou být celkové a částečné.
Mohou se vyrábět z různých materiálů a podle toho mít různé vlastnosti a indikace.

Podle typu fixace můžeme rozdělit protézy na protézy
s jednoduchými retenčními prvky – drátky, s litými kotevnímí prvky zakotvené pomocí zásuvných spojů, celkové zakotvené na implantátech

Více
Objednat se