Кonzervační stomatologie

Konzervační ošetření je ošetření kazu a s ním spojených komplikací jako zubní pulpitida a periodontitida. Pro této zákroky používáme kvalitní fotokompozitní materiály, strojovou endodoncii a v perfektní izolaci pomocí kofferdamu. A to vše v lokální anestezii. Nemusíte se bát návštěvy. Vše proběhne v maximálním pohodlí, bez bolesti a v perfektní kvalitě.

Plomba

Zuby postižené kazem ošetřujeme i pomocí fotokompozitních výplní. Díky široké škále používaných materiálu dosahujeme perfektních estetických výsledků a to jak v postranním tak i ve frontálním úseku chrupu.

Hlavním kritériem pro výběr způsobu ošetření je rozsah defektu. O ošetření pomocí zhotovení výplně lze uvažovat pouze v případě, že destrukce je menší než 50% žvýkací plochy. V každém případě se nemusíte ničeho bát. Vše Vám detailně vysvětlíme v ordinaci po provedeném vyšetření.

Více
Objednat se
Kanálky

Podle našeho názoru je endodontické ošetření je nejdůležitějším zákrokem ve stomatologii vůbec. Pokud je léčba kořenových kanálků je úspěšná, zub bude sloužit ještě dlouhá léta. Tak se v tom pojďme zorientovat, co je to vlastně ošetření kanálků. Uvnitř každého zubu se nachází dřeňová dutina, ve které jsou umístěni nerv a céva, kteří zub živí. Pokud je zub zničený kazem natolik, že zasahuje do nervu, pak  je zapotřebí ho odstranit z celého zubu, jinak dojde k zánětu a zub začne bolet. Pokud se lékař při odstraňování zkažených tkání dostane do dřeňové dutiny, musí si udělat přistup ke kořenové části zubu. Rozšířit a perfektně vydezinfikovat vnitřní prostor zubu. V každém kanálku jsou tisíce malých větvení, a dokonce velice často jsou kanálky propojené mezi sebou. Délka trvání dezinfekce je rozhodující pro zničení veškeré infekce, a tudíž – dlouhé životnosti zubu. V některých případech je nutná aplikace pasty s dezinfekčním účinkem na 7-10 dní. Až si budeme jistí, že v zubu nezůstala žádná infekce, kanálky se musí zaplnit, aby nedocházelo k průniku bakterií z dutiny ústní. Zuby jsou po endodontickém ošetření křehčí, a proto je skoro vždycky zapotřebí takový zub vyztužit buď sklovláknovým čepem anebo protetickou prací.

Více
Objednat se
Sklovláknové čepy

Jedná se o čepy, pomocí kterých lze vyztužit zub po endodontickém ošetření anebo dostavět zubní pahýl pro zhotovení korunky. Toto je nejrychlejší způsob, jak zrekonstruovat pahýl, protože ošetření se provádí přímo v křesle. Ze zaplněného kanálku se odstraní část kořenové plomby a do vzniklého prostoru se zafixuje čep pomocí cementu dvojitého tuhnutí, následně se na zub i čep se vrství fotokompozitní materiál. Po každé fázi se pomocí světla polymeruje.

Ve výsledku, se můžeme spolehnout na takový pilíř, jelikož korunka se bude opírat nejen o zbytek zubu, ale i o umělou hmotu, která bude zakotvena do kořenu.

Více
Objednat se