Dentální hygiena

Dentální hygiena slouží jako prevence před vznikem parodontitidy a zánětu dásní. Pravidelnost návštěv se doporučuje 1x za půl roku, stejně jako tomu je u preventivních prohlídek.

V prvním kroku specialista na dentální hygienu provede vyšetření stavu gingivy a ukáže Vám případné nedostatky v hygieně úst. V případě potřeby následuje odstranění naddásňového a poddásňového povlaku a zubního kamene pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů.
Následujícím úkonem je tzv. airflow nebo-li pískování zubů jemným práškem, který odstraňuje pigmentace z povrchu zubů. Výsledkem je jejich zesvětlení. Micro nerovnosti na zubech se vyleští pomocí jemné pasty. Vyžaduje-li to Váš chrup, aplikujeme na zuby gel na posílení skloviny. Závěrem Vám na míru doporučíme pomůcky k čištění zubů a nainstruujeme Vás pro jejich správné použití.
Je to bolestivé?
Toť otázka s nejasnou odpovědí. U senzitivního jedince může nastat situace, kdy bude některá fáze více nepříjemná, nicméně ošetření se dá krásně zvládnout bez anestezie. Budete-li se po první návštěvě řídit našimi radami, citlivost by měla vymizet a další ošetření bude jistojistě bez bolesti.
Cena:

  • 1800 kč za první návštěvu. 60 minut
Více
Objednat se